Şifremi unuttum?
Pazardaki 1 numaralı kalite kontrol

Müşterinin Şikayeti

Exact Systems firması, 2004 yılından bu yana emniyet kemerlerinin en büyük üreticilerinden biri için ayıklama&tashih hizmetlerinin ana tedarikçisi konumundadır. İşbirliğinin yarattığı karmaşıklık dikkate alınarak, müşteriye teslim edilen ürünlere ait kalite sorunlarının çözümünde destek sağlamaktayız.

MÜŞTERİNİN TANIMI:

Müşterimiz, otomotiv sanayi tedarikçileri arasında ilk on içindedir. Müşterimiz; emniyet kemerleri, emniyet kemeri kilidi, yükseklik ayarlayıcı ve hava yastıkları modülleri üretmektedir.

 

PROBLEMİN TANIMI:

2007 yılında firma, İtalyan müşteriye teslim edilen ürünlerdeki bir problemi gösterdi. Problemin karmaşıklığı sebebiyle, ürünü ve sorunu çözme yollarını bilen birini müşteri için yetkilendirmek en iyi çözümdü.
 
  • Müşterinin, probleme hemen müdahale edilip ve problemin çözülmesini istemesi
  • Müşterinin sahasına üretim hattı işçisinin devredilme olasılığının eksikliği
  • Probleme hızlı müdahale etmek, hatalı komponentlerin kontrolü ve değişimini sağlamak

 

ÇÖZÜM:

Firma ile yapılan uzun vadeli işbirliği sayesinde, imal edilmiş ürünler ve üretim sürecinde ortaya çıkan kalite sorunları ile ilgili daha detaylı şekilde bilgi sahibi olduk. Bu nedenle müşterinin, sorunu çözmek için elinde bulundurduğu önemli bir araçtık. Deneyimli Exact Systems mühendislerinden biri, en az 24 saat içinde İtalyan müşterinin fabrikasında kontrole başlayabilir ve hatalı komponentleri değiştirebilir durumdaydı.
 
  • Kısa tepki süresi – müşterinin belirlediği tarihte ve müşterinin sahasınıda müdahale
  • Düzeltici faaliyetlerin profesyonel ve etkin başarısı
  • Gelecekte sorunun ortadan kaldırılması ihtimalini sağlayabilecek problem detaylarını tedarikçiye raporlama

 

FAYDALAR:

Ürünü bilen kişi tarafından gerçekleştirilen acil müdahale ve etkili problem çözümü sayesinde firmanın iyi imajının korunması sağlandı ve bununla birlikte, tesadüfi oluşan teslimat kalite problemleri halinde bile, üretim sürecinde aksamalar olmadan problemin en üst düzeyde çözülebileceğinin mümkün olduğunu kanıtlamış oldu.