Şifremi unuttum?
Pazardaki 1 numaralı kalite kontrol

Haberler

Romanya Araç üreticisi Exact Systemsi seçti

Dacia, Romanyanın en büyük araç üreticisi kalite kontrol hizmetinde Exact Systems’i tercih etti. Temmuz 2017’den beri şirketimiz Mioveni’de üretilen araç modellerinden olan Logan, Sandero ve Duster kalite kontrol sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Bu üreticinin müşteri portföyümüze katılımı ile beraber Renault, Audi, Fiat, VW sonrasında Exact Systems grup ile işbirlği yapan yeni araç üretici müşterimiz oldu.

Uzun süren denetleme ve onay süreci sonrası, OEM standart prosedürleri izlenerek, Romanya şubemiz Daica kalite hizmetini verebilecek firma olarak seçildi. Avrupa’nın en büyük kalite kontrol şirketlerinden biri olarak, Romanya’lı üretici fabrikasına ve onun tedarikçilerine en iyi kalitedeki hizmetimizi, genç personellerimizin sağladığı garanti sayesinde sağlayabileceğiz.- şeklinde belirtti Pawel Gos, Yönetim Kurulu Başkanı Exact Systems. –
Ek olarak Dacia grubumuzla işbirliği yapan yeni başka bir otomobil üretcisidir. Çalıştığımız ülkelerde mümkün olduğunca çok akreditasyonu almaya gayret gösteriyoruz. Yetkili hizmet sağlayıcı olarak, diğerlerinin arasında Türkiye’de Renault, Polonya’da Fiat, Almanya’da Volkswagen ve Daimler, Belçika’da Audi ve Volvo için çalışıyoruz.
 
Mioveni’deki Automobile Dacia SA fabrikasıyla sözleşmemiz 1 Temmuz 2017 tarihi itibaryle başlayarak, 1 yıl boyunca geçerlidir. Exact Systems bu sayede 3 akredite onaylı kalite kontrol firmasından biri olarak Dacia fabrikasında görev alarak, kalite kontrol, tamir ve yarı mamül ve bitmiş ürünlerin kontrollerini kendi ve müşteri tedarikçileri için yapabilir duruma gelmiştir. Dacia, Fransız Renault grup şirketi olup , Romanya’daki en büyük araç üreticisidir. Ocak ve Mayıs 2017 tarihleri arasında Dacia fabrikasında 143.000 adet araç üretilmiştir.
 
Romanya şubemiz Exact Systems grup firmaları içerisinde dinamik bir gelişim sergileyen şirketlerden biri oldu. Şubede 2016 yılında 39 M ürün kontrolü yapıldı, bu 2015 ile kıyaslandığında 247% bir artış anlamına geliyor. Ek olarak Romanya tek başına 300 kontrolcü barındırmaktadır, Dacia ile yapılan bu işbirliğinin de yardımıyla 80-100 kişi kadar artacağı düşünülmektedir.
 
Dacia içerisinde onaylı hizmet sağlayıcı olmak, büyük bir fırsat olarak sadece Romanya şubemiz için değil tüm grup içerisinde sevinçle karşılandı. Bu akreditasyon bizi OEM ve tedarikçileri fabrikalarında sipariş alabilir duruma getirecektir. Dacia, 300 yabancı 50 yerli tedarikçisi ile toplamda 350 tedarikçi ile çalışmaktadır.  Bazıları ile hali hazırda çalışmalarımız sürerken bir kısmıylada yeni işbirliklerinin önünün kısa dönemde açılacağını ümid ediyoruz.- diyor Jacek Opala, Yinetim Kurulu üyesi Exact Systems grup iş geliştirme sorumlusu.
İletişim kurulacak kişi:
 
Ionut Viscol
Manager Zona
mobile: +40 0755 084 721
phone: +40 31 8052001
e-mail: ionut.viscol@exactsystems.ro