Şifremi unuttum?
Pazardaki 1 numaralı kalite kontrol

Ayıklama & Tamir

Exact Systems, Ayıklama&Tashih hizmetlerinin ana tedarikçisi konumundadır. Hatalı teslimatlardan kaynaklanan tüm kalite sorunlarını gidermek için müşterilerimize yardımcı oluruz.

MÜŞTERİNİN TANIMI

Müşterimiz, araba ve kamyon üreticileri için komponentler tasarlayan ve tedarik eden uluslararası bir grubun parçasıdır. Firma, cam, araba asansörleri, araba kilitleri ve gerilim elemanları üretiminde uzmanlaşmıştır. Ürünlerinin yüksek kalitesi sayesinde, söz konusu işletme otomotiv sektöründe tanınan bir tedarikçi konumundadır.

 

PROBLEMİN TANIMI:

Final ürünün kalitesini belirleyen bir çok detay mevcuttur. Ana unsur; montaj işlemine verilen parçaların kalitesidir. Çünkü her parça, tedarikçisinin sıkı kalite gereksinimlerini karşılaması gerekir. Siparişlerin ani artışı, süreç veya operatör hatalarındaki istikrarsızlık - kalite şartlarının yerine getirilmesi üzerinde olumsuz etkiye sahip olan nedenlerden sadece birkaçıdır. Müşteriler daha sonraki montaj işlemi için uygun olmayan parçalar teslim aldığında - burada bir sorun var demektir. Teslimat ile ilgili bir şikayet, tedarikçi için kusurlu üretimin ilk işaretidir ve yeni, uygun parçaların gönderimi gibi acil tepki göstermeyi gerektirir. Ani tepki verme gereksinimi ve problemi çözme Üretim hattının durma riski

 

ÇÖZÜM:

Exact Systems şirketi, bir mobil tedarikçi unsuru olarak kullanılmaktadır. Müşterimiz, teslimatla ilgili herhangi bir kalite sorununun ortaya çıkmasının ardından hemen tepki göstermekle sorumlu olan Exact Systems koordinatörüne sahiptir (7 gün, 24 saat). Hizmetin başlaması için gereken standart reaksiyon süresi 60 dakikayı geçmez. Belirtilen süre içinde, koordinatör denetimindeki kalite denetçileri komponenentlerin ayıklama, kontrol ve tashih işine başlar. Hizmet, daha önce yapılan ‘Denetim Şartnamesine’ göre sağlanır. Siparişin tamamlanmasından sonra, müşterinin yanısıra tedarikçi de sonuçlar hakkında bilgilendirilir. Sorunlu parçalar ayrılır. Kısa tepki süresi - Belirlenen tarih içinde müşterinin fabrikasında müdahale Profesyonel ve etkin ayıklama, kontrol veya tashih Kalite Departmanı için güvenilir bir veri tabanı ile müşteri için temin edilen denetim sonuçlarını sistematik raporlama.

 

FAYDALAR:

Exact Systems, komponent çalışmaları alanında kompleks alıcı hizmeti vermektedir (tedarikçinin bilgilendirilmesinden, direkt maliyet hesaplaması yapılmasına kadar). İşletme için en önemli şey; bizim hizmet kalitemizin yüksek olmasıdır. İşimiz, son ürünün kalitesine direkt olarak etki ettiği gibi, müşterileri de hatalı gönderilerden ve siparişlerin tamamlanamaması gibi sorunlardan da arındırır. Amacımız; üretim hattının durmasının önlenmesi için, kalite standartlarıyla tutarlı ve bu durumla bağlantılı parçalar temin etmektir.

  • Üretim hattının durmasından kaynaklı oluşan maliyetlerin azaltılması

  • Kalite standartları ile uyumlu komponentler sağlamak – üretimin sürekliliğinin korunması

  • Teslimatların kalitesinde artış / tedarikçi mobilizasyonu